Těsně pod areálem rekreačního zařízení je horní stanice lyžařského vleku Křemežské louky - kotvový vlek na louce s mírným spádem, která je vhodná jak pro rekreační ježdění, tak pro rodiny s dětmi. Ideální terén pro výuku lyžování a téměř žádné fronty. Lyže sjezdové i běžky si nasadíte přímo u chaty.

Louka u areálu je vhodná i pro boby, sáňky a další zimní kratochvíle J.

 

Několik minut chůze po vrstevnici se nachází dolní stanice lanové dráhy na vrchol hory Kleť, ze kterého vede sjezdovka, vhodná i pro náročné lyžaře. Podmínkou příjemného lyžování na Kleti je dostatek sněhu.

 

V okruhu několika kilometrů , lehce dostupné automobilem, jsou místní lyžařské vleky u několika okolních vesnic – většinou „malá poma“ s osvětlením pro večerní lyžování.

 

Běžkaři budou jistě velmi spokojeni s různě náročnými trasami jak na Kleti a po celém Blanském lese, tak na loukách a polích v okolí.

Často je využívána možnost dopravy lanovkou na vrchol hory Kleť a dlouhé sjíždění stále z kopce po lesních cestách okolo celé hory.

 

Další vyhlášená lyžařská střediska, vhodná pro jednodenní výlet automobilem, jsou Kramolín v Lipně nad Vltavou a Zadov-Churáňov na Šumavě.